To musisz wiedzieć przed wizytą

Papugarnia Gdańsk jest miejscem, w którym macie Państwo bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami. Regulamin oraz zalecenia personelu mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno ptakom, jak i Państwu. Dlatego dziś przedstawimy wam zasady, z którymi należy się zapoznać przed odwiedzeniem nas!

W co się ubrać, a w co nie?

Ubiór obowiązujący na sali: Przed wejściem należy zdjąć całą biżuterię (kolczyki, łańcuszki, pierścionki, zegarki, wsuwki, klamry na włosach itp.). Najlepiej wszystkie ozdoby zostawić w domu. Odzienie musi być pozbawione plastikowych oraz metalowych elementów. Optymalnie można przyjść w bluzie z długim rękawem. Wasz ubiór nie może zawierać: guzików, zamków, naszywek, cekinów itp. żadnych elementów plastikowych oraz metalowych, które papugi mogłyby oderwać. (GDYŻ JEST TO NIEBEZPIECZNE DLA ICH ŻYCIA I ZDROWIA!!!) Można również wypożyczyć w kasie koszulkę, którą mogą Państwo założyć na wierzch. T-shirt można też użyć w celu ochrony własnego ubioru.

Na salę nie można wejść z rozpuszczonymi dłuższymi włosami. Zalecamy niestosowanie lakieru i żelu do włosów oraz lakieru do paznokci przed przyjściem do Zwariowanych zwierzaków. Jeśli coś takiego znajduje się na Państwa włosach lub paznokciach, to prosimy, aby nie pozwalać papugom na skubanie. Jeśli to możliwe, to zachęcamy do wchodzenia na salę bez okularów, które papugi mogą zniszczyć.

Regulamin Papugarni Gdańsk w punktach

1. Na sale lotów wchodzimy po odpowiednim przeszkoleniu przez naszych opiekunów.

2. Czas pobytu na sali wynosi 1,5 godziny.

3. Przed wejściem na salę należy obowiązkowo umyć i zdezynfekować ręce.

4. Na salę nie wolno wchodzić w okryciu wierzchnim; nie wolno też wnosić toreb, siatek, plecaków itp.

5. Na salę nie wolno wnosić jedzenia i picia.

6. Dzieci do lat 12 mogą przebywać na sali jedynie pod opieką osoby dorosłej.

7. Na salę nie zostaną wpuszczone osoby, których zachowanie wskazuje, że mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

8. Karmienie papug:

• Papugi można karmić jedynie pokarmem zakupionym w kasie.
• Prosimy o karmienie papug jedynie w miejscach wskazanych przez personel.
• Zakupiony pokarm należy podawać z kubeczków. Nie należy dotykać rękami pokarmu, zwłaszcza owoców i warzyw.

9. Na terenie Papugarni Gdańsk obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu oraz e-papierosów.

10. Osoby, które będą łamały niniejszy regulamin oraz nie będą stosowały się do poleceń pracowników, zostaną wyproszone z sali lotów. Zastrzegamy sobie prawo niewpuszczenia na salę osób, które mogą stanowić zagrożenie dla ptaków oraz innych odwiedzających, zarówno swoim zachowaniem, jak i stanem zdrowia w tym np. osób z widocznymi zmianami skórnymi czy katarem, kaszlem itp.

11. Nie ponosimy odpowiedzialnosci za szkody itd. wynikłe z nie przestrzegania regulaminu lub wynikających z natury zwierząt obecnych w placówce.

W razie pytań i wątpliwości wszyscy pracownicy są do Państwa dyspozycji.